منیزیم: بسیار برای قلب ما عزیز است

منیزیم: برای قلب ما عزیز است

مسابقه سریع: اولین درمانی که برای قربانیان سکته قلبی در اورژانس بسیاری از بیمارستانهای برتر و پیشرفته آمریکایی انجام شد ، چیست؟ اگر فکر می کنید این یک داروی فانتزی با نام غیرقابل بیان است ، دوباره فکر کنید. اولین خط دفاعی در چنین مواردی یک عنصر اساسی از طبیعت است که هر کودک در سنین مدرسه با آن در کلاس شیمی آشنا می شود: منیزیم.

منیزیم تقریباً همه جنبه های سلامت ما را تحت تأثیر قرار می دهد و مهمترین ماده معدنی برای قلب است. سیصد آنزیم مختلف در بدن به تولید آن بستگی دارد. همچنین تولید و انتقال انرژی می کند ، به انتقال سیگنال های عصبی کمک می کند ، ماهیچه ها را شل بهترین دکتر قلب در مشهد می کند و برای سنتز پروتئین ضروری است. کمبود منیزیم با 22 بیماری مختلف از جمله بیماری قلبی ، دیابت نوع II ، لخته شدن خون ، مشکلات عصبی ، اختلالات خلقی ، میگرن ، بیماری کبد و کلیه همراه است. با این حال ، اکثر مردم از مصرف منیزیم به اندازه نیاز خودداری می کنند. علاوه بر این ، تعداد کمی از متخصصان قلب به طور معمول آن را تجویز می کنند. آیا شگفت انگیز است که بیماری های قلبی اینقدر بیداد می کند؟ سازمانی به نام انجمن بین المللی توسعه تحقیقات روی منیزیم (SDRM) به تحقیق درباره نقش این ماده معدنی در تمام شاخه های علم زندگی و پزشکی اختصاص داده شده است. هدف SDRM افزایش آگاهی ، همکاری و تبادل اطلاعات است و یک مجله علمی به نام “تحقیقات منیزیم” ایجاد می کند.

سه نکته مهم که باید در مورد منیزیم و بیماری های قلبی بدانید عبارتند از:

1) از اسپاسم عضلات عروق خونی قلب جلوگیری می کند که می تواند منجر به حمله قلبی (سکته قلبی) شود. حملات قلبی باعث آسیب دائمی به عضله قلب می شوند. منیزیم وریدی در اسرع وقت پس از حمله قلبی ممکن است بهترین محافظت را در آن شرایط ارائه دهد. همچنین ، این ماده معدنی در خنثی سازی اثرات مخرب قلب کاتکول آمین ها (محصولات جانبی آدرنالین و کورتیزول ناشی از استرس) می تواند از بسیاری از عوارض جانبی حمله قلبی مانند آریتمی (ریتم نامنظم قلب) جلوگیری کند. این درمان اولیه برای آریتمی بطنی و نارسایی احتقانی قلب است (قلب ضعیفی که قادر به تخلیه خون پس از هر ضربان قلب نیست). کمبود منیزیم در اختلال ریتم قلب به نام فیبریلاسیون دهلیزی و افتادگی دریچه میترال دخیل است: اختلالی که در آن این دریچه در حین انقباض یکی از حفره های قلب را نمی بندد. طب مدرن هیچ درمانی برای افتادگی دریچه میترال ندارد. آنژین ، یک بیماری قلبی که با درد قفسه سینه به دلیل جریان خون ناکافی در ماهیچه قلب مشخص می شود ، با مکمل منیزیم کمتر اتفاق می افتد. در نهایت ، بدن با این ماده معدنی تعادل بهتری از پتاسیم را حفظ می کند – یکی دیگر از مواد معدنی که برای قلب حیاتی است.

2) از تجمع کلسیم در پلاک کلسترول در عروق جلوگیری می کند ، که می تواند منجر به انسداد عروق شود (تصلب شرایین). مکمل منیزیم با جلوگیری از تجمع پلاکت ها در خون از لخته شدن انسداد شریان جلوگیری می کند. کلسترول خوب (HDL) بالا می رود و کلسترول بد (LDL) به لطف این ماده معدنی شگفت انگیز کاهش می یابد.