باغ وحش – اقدامات ساده ای که می توانید برای تشویق بازدید کنندگان وحشی انجام دهید

در سالهای اخیر ، محبوبیت باغبانی حیات وحش به طرز چشمگیری افزایش یافته است. باغداران نه تنها به طور فزاینده ای از کاهش حیات وحش ما آگاه هستند و مشتاقانه می توانند در بقای آن نقشی داشته باشند ، بلکه آنها لذت اشتراک باغ با گونه های بومی را نیز کشف می کنند.

“ما باغ کوچک خود را با پرندگان ، قورباغه ها ، وزغ ها ، جوجه تیغی ها و حتی روباه عجیب مشترک داریم. هیچ چیز جادوی صبحانه بیرون در یک صبح آفتابی ، تماشای غذا خوردن پرندگان ، دعوا و آواز را شکست نمی دهد.”
جین دیویس

در 100 سال گذشته شاهد از دست رفتن برخی از با ارزش ترین زیستگاه های ما بوده ایم. جانیس کروک ، بوم شناس توضیح می دهد: “تخمین ها بسیار متفاوت است ، اما به نظر می رسد از سال 1945 تاکنون چیزی در حدود 50٪ از زمین های کراسولا  جنگلی باستانی و 95٪ از مراتع غنی از گل خود را از دست داده ایم.” پس تعجب آور نیست که بسیاری از محبوب ترین گونه های حیوانات وحشی ما نیز به طرز چشمگیری کاهش یافته اند. حتی یکبار گونه های معمول مانند گنجشک های درخت در معرض خطر قرار دارند – این بازدیدکنندگان پر جنب و جوش باغ اکنون در لیست قرمز RSPB برای گونه های در معرض خطر قرار دارند.

حتی مناطق کوچک حیات وحش نیز با تهیه خانه ای امن برای گیاهان و حیوانات بومی می توانند به مهار روند نزولی کمک کنند. ممکن است به نظر برسد که یک باغ کوچک نمی تواند تغییری در چنین مشکل بزرگی ایجاد کند ، اما با حدود پانزده میلیون باغ خصوصی در انگلیس ، که تا سه میلیون هکتار زمین را پوشش می دهد ، باغداران واقعاً می توانند تفاوتی ایجاد کنند. اگر حتی کسری از این باغبان ها مقداری از زمین خود را به زیستگاه حیات وحش بدهند ، می توانند خانه های جدیدی برای گونه های در معرض خطر ما فراهم کنند. باغ ها از ارزش ویژه ای برخوردارند زیرا در شبکه هایی از فضای سبز قرار گرفته اند ، که اغلب به قلب بزرگترین شهرهای ما می روند و “راهروهای حیات وحش” امن را تشکیل می دهند که از طریق آنها حیوانات و گیاهان می توانند حرکت کنند.

با ادامه تخریب یا توسعه زمین های زراعی و سایر مناطق طبیعی ما ، باغ ها به عنوان پناهگاه حیات وحش از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند.

یک منبع غذایی حیات وحش

اگر فضای کافی دارید ، مجموعه ای از گیاهان را انتخاب کنید که بتوانند انواع مختلف غذا را در طول سال تأمین کنند. دستورالعمل های زیر به شما کمک می کند تا مقدار گرده و شهد موجود در باغ خود را به حداکثر برسانید:

طیف وسیعی از گونه ها را که در فصول مختلف سال گل می دهند بکارید.
شامل برخی از گیاهان زود گل ، زیرا اوایل بهار برای بسیاری از حشرات یک زمان حیاتی است.
شامل گونه های زیادی است که شهد و گرده در نزدیکی سطح گل در دسترس است.
گلهای ساده ای را انتخاب كنید كه دسترسی گرده و شهد به آن برای بازدیدكنندگان حشرات آسان باشد – از گلهای دوتایی و گلهایی كه برای حشرات سخت است ، خودداری كنید. همچنین توجه داشته باشید که برخی از گلهای باغ استریل هستند.